HASZNOS INFORMÁCIÓK KÖNYVFALÓKNAK
Amikor olvasod a könyvet, előfordulhat, hogy beszélgetnél, vitatkoznál a szerzővel, esetleg tovább gondolod állításait. Előfordulhat, hogy ilyenkor szeretnéd kijelölni ezeket a részeket, lejegyezni gondolataidat, ötleteidet. A könyvtári könyvekbe azonban nem szabad beleírni! A könyvtári könyv köztulajdon, rajtad kívül még sokan olvassák. Készíthetsz viszont jegyzetet, olvasónaplót.
Jegyzet
Amikor elkezdesz olvasni egy könyvet, tegyél bele egy hosszú, üres papírcsíkot, ún. „kutyanyelvet”. Ha ez kéznél van olvasás közben, ráírhatod gondolataidat, kérdéseidet, a szerző nevét, a könyv címét (esetleg kiadóját és a megjelenés évét), megfelelő oldalszámokat, melyekre még szükséged lehet. Így bármikor könnyen visszakeresheted a számodra fontos információkat.
Olvasónapló
Hasznos legalább egy rövid emlékeztetőt írni minden könyvről, amit olvastál. Érdemes ezeket a feljegyzéseket összegyűjteni egy füzetben, mert így később akár több év olvasmányaira és az általuk született gondolaidra, kérdéseidre is visszatekinthetsz majd.
Amit érdemes feljegyeznek egy könyvről:
- Mikor olvastad?
- A szerző neve:
- A könyv címe:
- A kiadó neve és a kiadás éve:
- A főbb szereplők felsorolása:
- Rövid tartalom (ha fejezetekre tagolódik a könyv, akkor fejezetenként néhány mondat):
- Érdekes helyzet leírása vagy rajzolása:
- Emlékezetes idézetek:
- Egyéb jegyzetek:
Felírhatod a füzetbe azoknak a könyveknek a szerzőjét és címét is, amelyeket ajánlottak neked, szeretnéd elolvasni. Így biztosan nem feledkezel meg róluk.